Arlekin

Arlekin należy do grona klas supportujących (wsparcia). Mimo kruchości jest trudny do zabicia, ze względu na niezwykle wysoką umiejętność uników. Potrafi osłabiać przeciwników, wzmacniać sojuszników, zmniejszać poziom stresu u siebie i reszty drużyny, a gdy zaistnieje taka konieczność, również zadać niezwykle wysokie obrażenia pojedynczemu celowi.

Ocena

Podczas pierwszych godzin spędzonych z Darkest Dungeon Arlekin należał do jednej z moich najmniej lubianych postaci. Obecnie jest jedną z ulubionych i najbardziej cenionych. Taka zmiana zdania wynika przede wszystkim z faktu, że Arlekin jest jedną z najtrudniejszych do opanowania klas. Jednocześnie – umiejętne posłużenie się nim przechyla szalę zwycięstwa na naszą korzyść podczas niejednej wyprawy.

Podstawową rolą Arlekina jest wzmacnianie sojuszniczych postaci. Doskonale do tego zadania nadaje się umiejętność „Bitewna Ballada”. Zwiększa ona szybkość, celność, oraz szanse na trafienie krytyczne u naszych sojuszników, umożliwiając im szybsze i sprawniejsze eliminowanie wrogów.

Gdy najgroźniejsi przeciwnicy zostaną już ubici, możemy zająć się albo redukcją stresu u sojuszników, albo eliminacją niedobitków z armii wroga – do tego zadania szczególnie dobrze nada się umiejętność „Kurtyna” zadająca olbrzymie obrażenia pojedynczemu celowi.

Arlekin jest postacią niezwykle mobilną. Gdy drużyna zostanie zaskoczona, jak również, gdy Arlekin zostanie poddany efektowi przesunięcia, z łatwością może powrócić na preferowaną pozycję.

Arlekin jest jednak niezwykle kruchy. Ma bardzo mało punków życia. Jego przetrwanie jest więc uzależnione od jego umiejętności uników, która jest najwyższa spośród wszystkich postaci występujących w grze. Jeżeli jednak zostanie on trafiony, zwykle nie jest w stanie przyjąć więcej niż 2 uderzeń, zanim jego punkty zdrowia nie osiągną poziomu zerowego.

Plusy:

  • Doskonałe umiejętności obozowe
  • Świetnie radzi sobie z redukcją stresu wśród członków drużyny
  • Niezwykle wysoki poziom uników
  • Świetny zarówno jako postać wsparcia, jak również zadająca obrażenia
  • Pasuje niemal do każdej drużyny
  • Świetnie radzi sobie podczas misji w ciemności
  • Niezwykle mobilny

Minusy:

  • Cały czas jest na łasce bogów algorytmu losowego – jeżeli mimo wysokiego poziomu uników zostanie trafiony, bardzo szybko zacznie pukać do bram śmierci
  • Niezwykle kruchy
0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *