Darkest Dungeon: The Shieldbreaker – nowe informacje o DLC

W dniu dzisiejszym (2017.10.24) ukazały się nowe informacje na oficjalnym twitterze Darkest Dungeon. Otrzymaliśmy link, który odsyła nas do zamówieni przedpremierowego dodatku na platformie Steam. W odnośniku tym zostały opisane elementy, które będzie zawierał dodatek, dzięki czemu nie musimy się już domyślać, co tak naprawdę otrzymamy.

Osoby, które oczekiwały zawartości porównywalnej z Crimson Court niestety się rozczarują – oferowane DLC jest zdecydowanie skromniejsze od swojego poprzednika.
Najnowszy dodatek od studia Red Hook nie będzie zawierał żadnych nowych misji, ścieżki fabularnej czy dalszych możliwości rozbudowy osady. Jedyne, co oferuje, to nowy bohater, którego będziemy mogli wcielić do naszej ponurej gromadki, 3 nowe potwory (nie wiadomo, czy będą to bossowie na miarę Wałęsaka, czy też mięso armatnie pałętające się po lochach) oraz zestaw błyskotek i innych przedmiotów przeznaczonych dla nowej postaci.

Opis znajdujący się na Steamie rzuca też nieco światła na samą nową bohaterkę. Mimo, iż na ten moment nie dane był nam zobaczyć ja w akcji, wiadomo, że będzie ona postacią charakteryzującą się dużą mobilnością, przeznaczoną do walki z przeciwnikami o wysokim opancerzeniu oraz potrafiącymi osłaniać sojuszników tarczą.

Łamaczka Tarcz ma charakteryzować się niewielkim poziomem punktów zdrowia, który to mankament ma być jednak rekompensowany możliwością tymczasowego podniesienia umiejętności obronnych (Wygląda na to, że mechanizm ten będzie wyglądał podobnie jak zastosowanie psiego przysmaku przez Łowczego).

Cena widniejąca na Steamie to obecnie niecałe 4 dolary.

Z ciekawostek – wygląda na to, że dodatek wymaga jedynie podstawowej wersji gry, bez zainstalowanego DLC Crimson Court. Niemniej jednak – nie jest to jeszcze potwierdzona informacja.

Zainteresowanych odsyłam do opisu gry na platformie Steam: http://store.steampowered.com/app/702540/Darkest_Dungeon_The_Shieldbreaker/

 

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *