Shieldbreaker DLC w przyszłym tygodniu!

Na oficjalnym Twitterze Darkest Dungeon pojawiła się informacja o zbliżającym się dodatku, który to ma mieć premierę…. w przyszłym tygodniu, a dokładniej – 26 październik 2017 roku.

Jeżeli idzie o treść dodatku, to niestety wszystko jest owiane mgła tajemnicy – producenci uchylili jedynie jej rąbka, pozostawiając lwią cześć zawartości DLC jedynie domysłom.

Jedynym pewnikiem jest to, że zasób mięsa armatniego, które będziemy posyłać na rzeź do ponurych lochów zostanie powiększony o jednego bohatera, a właściwie – bohaterkę.

Stylizowana na bliskowschodnią modłę Shieldbreaker’ka jednoznacznie przywodzi na myśl Żmijowe Bękarcice znane z prozy Georga R.R. Martina oraz z opartego na niej serialu „Gra o Tron”.

Niestety, poza samym designem niewiele więcej da się na ten temat napisać. Znajdują się co prawda spekulanci, którzy zwiewnej bohaterce przypisują umiejętności oparte na znacznej mobilności, przy czym, moja skromna wiedza programistyczna jak i niewielka znajomość zagadnień związanych z balansowaniem rozgrywki każą mi przypuszczać, że ostatecznie to właśnie zrównoważenie rozgrywki wpłynie na ostateczny kształt interfejsu dostępnych akcji.

Poza postacią stylizowaną na mieszkankę krajów arabskich również wpisy pojawiające się na Twitterze sugerują, że DLC będzie miało miejsce w pustynne stylistyce. Czy tak będzie jednak na pewno? Tego dowiemy się dopiero w przyszłym tygodniu.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *