Kuszniczka

Kuszniczka jest postacią specjalizującą się w zadawaniu obrażeń na dystans. Glass cannon w najbardziej klasycznej postaci.

Ocena

Kuszniczka ma do wypełnienia tylko jedną rolę – jak najszybsze zbicie paska życia przeciwnika do zera. Tylko tyle, albo aż tyle. W zadaniu tym sprawuje się rewelacyjnie.
Kuszniczka jest jedną z najprostszych od opanowania postaci. W 95% przypadków jej tury ograniczą się do spamowania umiejętności „Snajperska Precyzja” – pojedynczego strzału zadającego potężne obrażenia, który to powinien zostać wymierzony w najbardziej niebezpiecznego z wrogów.

Pozostałe umiejętności Kuszniczka wykorzystuje jedynie sporadycznie – może zdecydować się na leczenie któregoś z naszych towarzyszy, gdy ten jest bliski śmierci, szczególnie, gdy nie ma już wrogów na pozycjach 2-4.

Od święta, gdy działa w drużynie opartej na oznaczeniach, a jej tura wypadnie przed pozostałymi postaciami, może zdecydować się na oznaczenie naprawdę twardego wroga.

Kuszniczka szczególnie dobrze radzi sobie w drużynach opartych na oznaczeniach. Zestawienie Kusznicza + Łowca Nagród + Łowczy sprawia, że wrogowie w przeciągu sekund dosłownie wyparowują.

Wadą Kuszniczki jest to, że grając nią ma się wrażenie, iż usunięcie wszystkich pozostałych umiejętności poza „Snajperską Precyzją” pozostałoby bez wpływu na jej efektywność.

Kuszniczka jest też postacią niezwykle kruchą. Jej miejsce jest w pozycjach 3-4. Jeżeli te zostaną przez nią opuszczone, staje się zupełnie bezbronna. Tym samym, jest bardzo podatna na wszelkie przemieszczenia.

Plusy:

  • Obowiązkowy członek drużyny opartej na oznaczeniach
  • Wysokie obrażenia
  • Bardzo prosta do opanowania nawet przez początkujących graczy

Minusy:

  • Kruchość
  • Niewielka bazowa szybkość
  • Ograniczona mobilność i podatność na przemieszczenia
  • Nadaje się tylko do jednego celu – zadawania obrażeń

 

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *