Trędowaty

Trędowaty jest klasą postaci przeznaczoną do walki w bliskiej odległości, zadającą obrażenia klasyfikowane jako walka wręcz.

Jest postacią bardzo wytrzymałą, potrafiącą zadawać olbrzymie obrażenia, zwłaszcza w przypadku trafień krytycznych, oraz wyposażoną w umiejętności, które pozwalają jej na redukcję stresu, jak również na regenerację punktów zdrowia.

Ocena

Mimo, iż z przytoczonego wyżej opisu trędowaty jawi się jako postać bardzo mocna, osobiście zaklasyfikowałbym go jako bohatera słabego.

Trędowaty i owszem, jest połączeniem tanka i DPSa. Jego umiejętności regenerujące zdrowie i niwelujące stres (może je rzucać jedynie na siebie) należą do jednych z najlepszych w grze. Niemniej jednak, posiada kilka bardzo istotnych wad znacznie ograniczających jego przydatność.

Pierwszym poważnym mankamentem trędowatego jest jego celność. Chyba żadna inna postać w Darkest Dungeon nie zalicza tylu chybień przy próbach wymierzenia ciosu. Tym samym, jego przydatność, szczególnie w początkowym etapie gry, jest bardzo ograniczona, gdyż nie możemy na nim w pełni polegać. Jeżeli idzie o celność, da się ją na dalszym etapie rozgrywki zwiększyć, inwestując w odpowiednie umiejętności, oraz wyposażając bohatera w odpowiednie przedmioty.

Kolejnym problemem, z jakim boryka się trędowaty, jest jego ograniczona mobilność. Trędowaty może zadawać obrażenia jedynie z pozycji 1 i 2. Jeżeli nasza drużyna zostanie zaskoczona, bądź przeciwnicy posiadają umiejętności przemieszczające naszych bohaterów, a trędowaty wyląduje na pozycji 3-4, stanie się on nieprzydatny dla drużyny, a jego powrót do pozycji 1-2 zajmie kilka tur.

Największym jednak mankamentem trędowatego jest fakt, że może on zadawać obrażenia tylko przeciwnikom znajdującym się w pozycjach 1 i 2 (samemu pozostając tylko w pozycji 1 lub 2). Tym samym, w większości starć ciosy trędowatego będą wymierzane w mało znaczących przeciwników zajmujących awangardę kolumny przeciwnika, podczas gdy naprawdę soczyste cele pozostaną poza jego zasięgiem.

Są jednak sytuacje, w których gwiazda Trędowatego świeci naprawdę jasno. Jeżeli nasza drużyna nie zawiera klas, mogących redukować stres i przywracać zdrowie, to jego umiejętności pozwolą mu nieraz uniknąć śmierci czy przekroczenia niebezpiecznego poziomu stresu.

Również w przypadku niektórych lochów, szczególnie przy walkach z bossami lubującymi się w zajmowaniu przednich pozycji w kolumnie. Trędowaty będzie niezrównanym wojakiem.

Plusy:

  • Wytrzymały
  • Wysokie obrażenia
  • Umiejętność redukcji stresu i regeneracji zdrowia

Minusy:

 

  • Problemy z celnością na początkowym etapie rozgrywki
  • Bardzo mała mobilność (wrażliwość na przemieszczenie)
  • Brak możliwości zadawania obrażeń przeciwnikom mieszczącym się na pozycjach 3 i 4
  • Bardzo niski poziom szybkości

 

Wideo zawierające szczegółową analizę klasy:

 

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *